O nás

Tomáš Frieb, DiS.

Tomáš Frieb, DiS.

Zakladatel občanského sdružení „Into the Wild“ a Dětského lesního klubu V mechu a kapradí
Jsem statutárním zástupcem školky a věnuji se organizaci, výběru dodavatelů, správě financí, organizaci, bezproblémovému chodu a fungování zázemí.

Bc. Veronika Friebová

Bc. Veronika Friebová

Spoluzakladatelka Dětského lesního klubu V mechu a kapradí
Vystudovala jsem Sociální a masovou komunikaci. V Dětském lesním klubu V mechu a kapradí se věnuji komunikaci s rodiči a lektory, PR, webu a další potřebné administrativě.

Monika Váňová

Monika Váňová

Lektorka V mechu a kapradí - Klánovice
Vedoucí pedagog
Dětem V mechu a kapradí se věnuji od pondělí do čtvrtka. Věřím, že děti v předškolním věku potřebuji lásku, oporu, hranice, volnou hru, důvěru v jejich rozhodnutí a možnost vlastního prožívání emocí. Neměly by být přetěžovány zbytečnými znalostmi, měly by se učit samostatnosti - sebeobsluze, aby mohly poznávat okolní svět svými vlastními smysly. Pro takový způsob vedení dětí nacházím prostor V mechu a kapradí.
Předškolní děti V mechu a kapradí připravuji na nástup do školy Metodou dobrého startu.
Ve volném čase vedu děti v tábornickém oddílu a starám se sheltiaka Yukiho.

Tereza Chmelařová

Tereza Chmelařová

Lektorka V mechu a kapradí - Klánovice
Vystudovala jsem sociální práci. S předškolními i školními dětmi a s mládeží pracuji od střední školy. Působila jsem jako průvodce na zámku, kde se vedle klasického provádění uskutečňovaly i tematické výukové prohlídky pro děti. Dále jsem pracovala jako skupinový vedoucí na mezinárodních táborech pořádaných Vojenskými lázeňskými zařízeními, které byly pro mládež ve věku 10-18 let. S nejmenšími dětmi mám pak zkušenost díky organizaci a vedení četných výtvarných dílen. Malé děti jsem také při studiu hlídávala. Velmi zajímavou aktivitou pro mě byla dvoutýdenní práce s předškolními i školními dětmi z ulice v Neapolské čtvrt Barra, která byla součástí projektu kulturní výměny programu Youth in Acton. Nejvíce dovedností jsem však získala během posledních dvou let, kdy jsem působila ve výtvarném ateliéru Kreativní malování. Zde jsem během školního roku vedla několik skupin dětí ve věku 3-8 let. V létě pak příměstské tábory. Vím tedy, co práce s dětmi obnáší, velkou míru zodpovědnosti, ale zároveň i hravosti a kreativity.

Radka Misauerová

Radka Misauerová

Lektorka V mechu a kapradí - Klánovice
Radka vede děti v týmu s Monikou ve středu a s Petrou v rámci pátečního programu.
Vystudovala obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na SŠ a Český jazyk, literaturu a pedagogiku na PFUK. Pracovala s lidmi s mentálním postižením v rámci textilní dílny, kde probíhal nácvik pracovních a tvořivých dovedností. Působila jako pedagog ve speciální škole, kde vyučovala děti s kombinovaným postižením. Nyní znovuobjevuje dětský svět prostřednictvím svých dvou dcer a díky působení v lesní školce.

Petra Pohanová

Petra Pohanová

Lektorka V mechu a kapradí - Klánovice
Studuji neurobiologii na přírodovědecké fakultě UK v Praze. Působím ve skautském středisku Čelákovice jako vedoucí a zdravotník na letních táborech. V mechu a kapradí působím každý pátek v týu s Natalijí.

Ondřej Bezkočka

Ondřej Bezkočka

Lektor V mechu a kapradí - Klánovice
Jsem studentem vysokoškolského oboru: Zdravotnický záchranář. S dětmi a jejich hlídáním mám zkušenosti z fotbalových soustředění a z blízkého okolí. Aktivity s dětmi mě baví a rád se pohybuji v přírodě. Absolvoval jsem výcvik Horské služby ČR a také výcvik vodní turistiky. Umím vytvořit pro děti zajímavý program a práce s dětmi v přírodě mě těší.
V mechu a kapradí lektoruji každý čtvrtek v týmu s Monikou a Pavlínou.