O nás

Myšlenka na rodinný klub, který bude respektovat zákonitosti přírody vznikla již před několika lety, ale přesný směr byl jasný až v době, kdy se nám narodil náš syn. Pro něj, a dnes již i pro naší dceru, bychom chtěli zdánlivé klišé – to nejlepší. Právě to není v dnešní uspěchané době nejjednodušší. Předškolní a později i školní výchova, kde budou naše děti trávit většinu času, hraje stěžejní roli v jejich vývoji, a protože bychom alespoň v začátku chtěli mít dohled nad tím, jak bude tato výchova našich dětí vypadat, založili jsme Dětský lesní klub V mechu a kapradí. Klubem trávíme nejvíce času a pro co nejkvalitnější výchovu se v celém týmu neustále rozvíjíme a vzděláváme.

Tomáš Frieb, DiS.

Tomáš Frieb, DiS.

Zakladatel občanského združení „Into the Wild“ a Dětského lesního klubu V mechu a kapradí
Vystudoval VOŠ Dopravní, v r. 2009 se rozhodl pro studium na Masarykově universitě v Brně, obor Religionostika, a to zejména z důvodu zájmu o východní náboženství a filozofie. V roce 2011 založil o.s. „Into the Wild“, v roce 2012 absolvoval kurz Respektovat a být respektován a založil Dětský lesní klub. V mechu a kapradí je statutárním zástupcem, věnuje se organizaci, výběru dodavatelů obědů, správě financí, organizaci, bezproblémovému chodu a fungování zázemí.

Bc. Veronika Friebová

Bc. Veronika Friebová

Spoluzakladatelka Dětského lesního klubu V mechu a kapradí
Vystudovala Sociální a masovou komunikaci. Absolvovala Au-pair pobyt ve Velké Británii, pracovala v právnické společnosti a pojišťovně, stěžejním zaměstnáním byla práce v PR agentuře a dokončení studia. V roce 2012 absolvovala kurz Respektovat a být respektován. V Dětském lesním klubu V mechu a kapradí se věnuje komunikaci s rodiči, přípravě podkladů pro média, materiálů o klubu, webu a další potřebné administrativě. Zajímá se o alternativní přístupy ve výchově, respektující a svobodné výchově, kterou, ve spolupráci s lekory, také promítá do pedagogického přístupu v klubu.

Monika Váňová

Monika Váňová

LEKTORKA
V mechu a kapradí - Klánovice
Monika studuje VŠ, v oboru pedagogika a na jaře 2016 absolvovala kurz Respektovat a být respektován. Monika je nadšena do lesní pedagogiky, a tak se ve školním roce navíc přihlásila do vzdělávacího projektu Školka blízká přírodě 2016/17 = Akreditovaný vzdělávací cyklus pro pedagogy předškolních zařízení je založen na principech vzdělávání pro udržitelný rozvoj, které je celosvětovým trendem a zaručuje plnohodnotné předškolní vzdělávání podle platného kurikula a kontaktu s přírodou.

Iryna Hradilová

Iryna Hradilová

LEKTORKA
V mechu a kapradí - Klánovice
Profesionální tlumočnice a překladatelka, podílí se na chodu rodinného nakladatelství Zvonící cedry, již pátým rokem působí v prostředí lesních mateřských škol a vede internetový projekt UvědomělýRodič.cz inspirovaný mateřstvím a myšlenkami z knih Vladimíra Megreho, které Iryna považuje za ŽIVOU FILOZOFII schopnou nejen léčit, radit a inspirovat…

Andrea Čejková

Andrea Čejková

Lektorka V mechu a kapradí - Klánovice
S dětmi pracuji od roku 2010. Začínala jsem na pozici pratikantka na LDT. Od roku 2011 již jako oddílová vedoucí. Dále jsem pracovala v dárkové balící službě. Postupem času jsem začala hledat práci, která mě bude opravdu naplňovat. Osudem jsem narazila na LDK V mechu a kapradí. Zde pracuji od 11/2015.
Studuji Pedagogickou fakultu UK. Jsem ve 3. ročníku bakalářského studia - obor učitelství pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. Také studuji na fakultě agrobiologie a potravinových zdrojů (FAPPZ) ČZU zahradnictví rovněž ve 3. ročníku bakalářského studia.
Absolvovala jsem kurzy první pomoci u ČČK (2012). Dále kurz zdravotníka zotavovacích akcí na PŘF UK (2015). Současně 10/2017 kurz první pomoci pro pedagogy na PŘF UK. Kurz V roce 2016 jsem prošla kurzem Respektovat a být respektován. V současné době jsem členkou oborové rady výchovy ke zdraví na Pedf UK a budu se podílet v projektu Andromeda.
Hraji na kytaru a flétnu.

Petra Pohanová

Lektorka V mechu a kapradí - Klánovice

Natalija Novotná

Lektorka V mechu a kapradí - Klánovice